google.com, pub-6282630743791891, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Meist

TervislikToitumine.ee veebiajakiri on eraalgatuslik projekt, mis on loodud Eesti meediamaastikul tasakaalustatud toitumisalase info tühimiku täitmiseks. Meie eesmärk on anda lihtsas keeles põhjalikke teadmisi ja soovitusi tervislikumaks toitumiseks. Oleme avaldanud üle saja põhjaliku artikli ja jõuame 15 000 lugejani kuus.

Meie tekstid baseeruvad Tervise Arengu Instituudi poolt koostatud Eesti Toitumis- ja Liikumissoovitustel. Samuti kasutame allikana Põhjamaade toitumissoovitusi ja teisi rahvusvahelisi mainekaid allikaid nagu Mayo Clinic, WebMD jne. Enne lugude avaldamist vaatavad sisu üle toitumisnõustajad.

Kõik meie kirjutajad on kirglikud tervisliku toitumise huvilised ja naudivad oma põhitöö kõrvalt tervisliku toitumise sügavuste avamist. Lisaks konsulteerime sisu osas ka professionaalsete toitumisnõustajatega, et tagada lugude kõrget sisulist kvaliteeti.

TervislikToitumine.ee koosseis

578188_10151277743228862_1117623960_nElor Pruvli – Projektijuht

Elor vastutab meie lehe tehnilise ja ärilise poole eest. Ta on üle kümne aasta töötanud erinevates internetiärides. Tema CV-st võib leida nii kohalikke eestimaiseid tegijaid, näiteks Ekspress Grupp, kui ka rohkelt rahvusvahelisi kogemusi firmades nagu Google ja SimilarWeb. Elor on suur spordisõber, kes on viimastel aastatel järjest rohkem hakanud huvi tundma tervisliku toitumise vastu ja see sai ka ajendiks TervislikToitumine.ee veebilehe loomisele.

ly_profiil

Ly Aunapu – TervislikToitumine.ee autor

Hariduselt ajakirjanik, ametilt internetiturundaja ning hobi poolest elukutseline rändaja, on Ly olnud kogu elu huvitatud tervislikest eluviisidest ja toitumisest. Ly suureks kireks on jooksmine ning maratoniks treenimine tõi ta tervislikule toitumisele veelgi lähemale. Ly elab ja töötab seal, kus parasjagu arvuti ja internetiühendus ning eksperimenteerib aeg-ajalt erinevate toitumisviisidega, et lugejatele ikka parimat nõu jagada: taimetoitlus, veganlus, LCHF, gluteenivaba toitumine jne.

Ann JõelehtAnn Jõeleht – TervislikToitumine.ee autor

Ann on toitumisvaldkonnaga seotud olnud viimased kaheksa aastat, tegeledes peamiselt toidu koostise andmete ning toitumise infosüsteemidega. Kõige põnevamateks teemadeks peab ta enda jaoks toidus leiduvaid bioaktiivseid ühendeid ja söömiskäitumise psühholoogiat. Ta usub, et toitumise põhitõed võiksid olla arusaadavad ja lihtsalt järgitavad igaühe jaoks. Anniga on võimalik kontakteeruda Agathum veebilehe kaudu.

TervislikToitumine.ee logo
Tervislik Toitumine Toimetus – TervislikToitumine.ee autorid

Selle pseudonüümi all avaldame vabakutseliste ajakirjanike lugusid, kes avaldavad meie veebilehel üksikuid artikleid ja/või ei soovi end nimeliselt esitleda. Kõik antud pseudonüümi alt ilmunud artiklid valmivad koostöös Eesti Toitumisnõustajate Ühinguga.

Kristel VokkKristel Vokk – TervislikToitumine.ee retseptide autor

Kristel on toitumisnõustaja, kes peab toidublogi nimega „Toidujutud”. Ta peab lugu kvaliteetsest toorainest ja leiab, et tervislikult saab toituda igaüks, kes vähegi soovib. „Tervislik toitumine” ei ole lihtsalt moetermin; selle asemel võiks olla hoopis „teadlik toitumine” ja see peaks huvi pakkuma igaühele, kes soovib elada kauem ilusa, noore ja tervena.

Aet Trisberg
Aet Trisberg – TervislikToitumine.ee retseptide autor

Aet on tervislike eluviiside austaja, kes kohendab ka kõige patusemad retseptid tervislikuks. Ta hindab kvaliteetset ja ökoloogiliselt puhast toorainet, mis on maitsva ja täisväärtusliku toidu valmistamise aluseks. Aet kirjutab toidublogi „Aet köögis” ning õpib magistriõppes ajakirjandust ja

Taustajõud
  • Reelika Õigemeel – Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse juhatuse liige
  • Kerttu Kaldoja – Kaasautor
  • Karme Beek – Keeletoimetaja

Kui soovid meie kollektiiviga liituda või meiega koostööd teha, siis võta meiega julgelt ühendust.