google.com, pub-6282630743791891, DIRECT, f08c47fec0942fa0

C-vitamiini-rikas puuviljasalat kiivi ja pomeliga

C-vitamiini rikas puuviljasalat.Ööd on pikad, väljas on jahe ja niiske, suvest on juba palju aega möödas ning meid kimbutavad erinevad viirushaigused. Praegusel aastaajal on hea turgutada oma organismi ühe C-vitamiini-rikka salatiga. C-vitamiin on ülioluline keha tervise heaks. Inimese keha ise C-vitamiini ei tooda ning pikaajaliselt ei hoiusta. Seega tuleks C-vitamiini-rikkaid toiduaineid tarbida iga päev. See värske puuviljasalat on tehtud erinevatest C-vitamiini-rikastest komponentidest ning lisades peale seemnete-pähklite segu hoiab salat oma tervislike rasvadega liiga kiire veresuhkru tõusu eest.

Vitamiinipomm kiivi

Kiivid on vitamiini- ja mineraalainerikkad, sisaldades rikkalikult foolhapet, kaaliumi, kroomi ja E-vitamiini, mainimisväärselt magneesiumi, fosforit ja kaltsiumit. Kiivis on ohtralt C-vitamiini, mitu korda rohkem kui paljukiidetud tsitruselistes. Tänu viljalihas leiduvatele ensüümidele ja kiudainetele kiirendab kiivi seedimist, suures koguses võib ta mõjuda lausa lahtistina. 100 grammist kiivist saab vaid 70 kilokalorit energiat.

Kaks kiivit annab sama palju kiudaineid kui üks greip, kaks korda enam C-vitamiini kui üks keskmine apelsin ning vähemalt sama palju kaaliumi kui üks suur banaan.

Pomel kui mahedamaitseline greip

Kõik tsitruselised on samuti head C-vitamiini allikad. Mandariine ning apelsine tuntakse talvise toidulaua puuviljadena. Viimastel aastatel on kaubanduslettidele lisandunud selline puuvili nagu pomel, mis maitseb kui mahedamaitseline greip. Pomel on üks suurimaid tsitruselisi, diameeter võib küündida 15–25 cm-ni ning vili võib kaaluda lausa 1–2 kg. Pomel sisaldab organismile vajalikke mineraalaineid (kaaliumi, rauda ja fosforit), beetakaroteeni, B-grupi vitamiine ning rikkalikult C-vitamiini.

Sisaldades ohtralt pektiini vähendab pomel kolesterooli hulka, neutraliseerib organismi sattunud raskmetalle ning seedekanalis moodustuvaid kahjulikke ühendeid. Esile tuuakse ka tema positiivset mõju kõrge vererõhu alandamisel. Tänu suurele kaaliumisisaldusele mõjub pomel positiivselt kogu vereringeelundkonna tööle.

C-vitamiini rikas puuviljasalat.Puuviljasalat (kahele)

  • 150 g pomelit
  • 1 kiivi
  • 2 mandariini
  • 1 banaan
  • 100 g musti sõstraid
  • 4 sl erinevaid pähkleid-seemneid või NOMI kakao ja kookosega tervisesegu

Valmimise aeg 5 minutit.

Juhised:

Tükelda puuviljad suupärasteks tükkideks ning sega läbi. Lisa pähklite segu ja söö kohe.

Kommentaarid:

Kristel Vokk

Kristel on toitumisnõustaja, kes peab toidublogi nimega „Toidujutud”. Ta peab lugu kvaliteetsest toorainest ja leiab, et tervislikult saab toituda igaüks, kes vähegi soovib. „Tervislik toitumine” ei ole lihtsalt moetermin; selle asemel võiks olla hoopis „teadlik toitumine” ja see peaks huvi pakkuma igaühele, kes soovib elada kauem ilusa, noore ja tervena.

You may also like...

Värsked toitumise artiklid e-postile