google.com, pub-6282630743791891, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Hapukapsasupp kalapallidega

Hapukapsasupp kalapallidega.Hapukapsa vastuolulisus inimeste toitumisharjumustes on täiesti märgatav, küll aga on selle tervistavad omadused jäänud tagaplaanile ning maitse kipub tihti saama toiduvalikul määravamaks. Kui aga lisada hapukapsasupile valgest kalast valmistatud kalapalle, tomatipastat ning läätsesid, võtab tavapärane supp hoopis teised noodid ja kui veel arvesse võtta kõiki tervislikke omadusi, võib juhtuda, et sellest võib saada teie uus lemmiksupp.

Hapukapsas sisaldab rohkelt C-vitamiini

Eestis on juba ammusest ajast teada, et keedetud hapukapsasupp on talvel üsna toekas toidukord. Ükskõik missugune meie suhtumine sellesse toorainesse ka pole, on hapukapsas väga kasulik just askorbiinhappe (üks loodusliku C-vitamiini vorm) ning B6- ja B3-vitamiinide suure sisalduse poolest. Need vitamiinid aitavad omastada rohkem valku ning muudavad juuksed läikivamaks ja küüned tugevamaks.

Näiteks kui süüa päevas vaid 200 g hapukapsast, siis katab see ära päevase C-vitamiini vajaduse. Hapukapsa väga oluline omadus on, et see tõstab immuunsust loomulikul teel ning tänu sellele ei saa viirused väga kergelt külge hakata.

Hapukapsas normaliseerib seedetrakti mikrofloorat ja aitab paljuneda headel, meile vajalikel bakteritel, kiirendades sel viisil toidu seedimist. Samuti on hapukapsas maohaavade ning kaksteistsõrmiksoole haavade ennetamisel profülaktiliseks toiduks. Üks huvitavamaid aineid hapukapsas on tartoonhape, mis takistab rasvumist ja aitab kaalu langetada, võimaldades ära hoida süsivesikute rasvaks muutumist või vähemalt seda protsessi aeglustades.

Kui kõike seda kasulikkust silmas pidada, ei peaks küll keegi suutma välja mõelda ühtegi põhjust, miks hapukapsast mitte süüa.

Teine toitev komponent supis on valge kala. Mereandidest tähtsaim on kala – toiduaine, mis sisaldab peaaegu kõike, mida üks terviseteadlik inimene võiks oma menüüsse lisada. Kala sisaldab palju valku, mis on organismile kergesti omastatav, olulisemaid vitamiine ja mineraalaineid ning rasvu, mis suuremas osas on tervislikud oomega-3 tüüpi rasvad. Kuigi valged kalad on enamasti väiksema rasvasisaldusega, siis valku sisaldavad need rohkesti ning on rikkad mineraalainete ning B-vitamiinide osas.

Hapukapsasupp kalapallidega (kaheksale)

Kalapallid:
  • Hapukapsasupp kalapallidega.500 g valge kala fileed (säinas, koger, ahven, haug vms)
  • 80 g suitsupeekonit
  • 2 sibulat
  • 1 muna
  • soola
  • pipart
  • sidrunipipart
Hapukapsasupp:
  • 500 g hapukapsast
  • 500 g tomatipastat
  • 1 dl punaseid läätsesid
  • 2 porgandit
  • 1 sibul
  • loorberilehte
  • suhkrut
  • soola
  • oliiviõli

Valmistamisaeg 40 minutit

Juhised:

Supi valmistamist alusta kalapallide tegemisest. Selleks aja kalafilee ja peekon hakklihamasinast või köögikombainist korralikult läbi, et segu oleks mõnusalt ühtlane. Tükelda sibul ning lisa koos muna, soola, pipra ja sidrunipipraga kalahakklihasse. Vormi suupärased pallid ning küpseta keskmise kuumusega pannil või 180-kraadises ahjus, kuni pallid on küpsed.

Supi valmistamiseks võid hapukapsa kõigepealt jooksva vee all läbi loputada, et supp ei jääks liiga happeline, vaid mõnusalt mahe. Prae tükeldatud sibulat ja porgandit mõned minutid oliiviõliga kaetud potipõhjas. Lisa liiter vett, sool ja loorberileht. Lisa juurde hapukapsas ja lase supil keema tõusta.

Lisa jooksva vee all korralikult läbi loputatud punased läätsed ja tomatipasta ning hauta suppi umbes 20 minutit. Maitse tasakaalustamiseks lisa natuke suhkrut ning serveeri suppi kalapallide ja värskete idanditega.

Kommentaarid:

Kristel Vokk

Kristel on toitumisnõustaja, kes peab toidublogi nimega „Toidujutud”. Ta peab lugu kvaliteetsest toorainest ja leiab, et tervislikult saab toituda igaüks, kes vähegi soovib. „Tervislik toitumine” ei ole lihtsalt moetermin; selle asemel võiks olla hoopis „teadlik toitumine” ja see peaks huvi pakkuma igaühele, kes soovib elada kauem ilusa, noore ja tervena.

You may also like...

Värsked toitumise artiklid e-postile